Amerika geri sarma

Marion – Zaman çok hızlı geçiyor ve her şeyden önce ailemle mümkün olduğunca fazla zaman geçirme fırsatını kullanıyoruz.
Aralık 2021’de Amerika Birleşik Devletleri’ndeki son ayımıza dair küçük bir hatıra.
İzolasyonumuzun sona ermesinden sonra, hayattan %1000 Amerikan yolu ile keyif alıyoruz. Ayrıca, yine de bize biraz destek vermek istiyorum (çok fazla değil ama biraz), bilgisayarda TV veya film olmayan muhteşem bir dairede (teşekkürler Tata Kiki + Tonton Antoine) 3 haftayı kapalı geçirdik. Parka yapılan ilk gezinin herkes için her yönden temiz bir nefes olduğunu söyleyebilirim.
Böylece biz ayrıldıktan hemen sonra çocuklar, Ouistiti ve Loulou, bir Amerikan kreşinde bir hafta geçirme fırsatı buldular. Yaşasın Google çevirisi hem anlaşılacak hem de animatörler için. Üçüncü gün sonunda Amerikalı arkadaşları oldu. İkisinin aynı grupta olması, bunu gözyaşı ve korku olmadan yapmalarına çok yardımcı oldu.
Aynı zamanda onların ufkunu biraz değiştirmelerine, her zaman aynı olmayan, farklı mutfak zevklerine sahip diğer insanlara izin verdi.
Biraz ayrı olmak güzeldi ama sabahları izinli olmasına rağmen çok meşguldü. Bebek bakıcısı bulmakta zorlanmadan yalnız yemek yeme fırsatını yakalıyoruz.
Neredeyse her gece, tüm Noel ışıklarını görebilmek için farklı yerlere gezilere giderdik. Hayvanat bahçeleri ve hatta özel evler büyük bir gösteri sergiler ve genellikle çevrelerini bir peri masalına dönüştürür.
Ailem ve erkek kardeşim Noel için bize katılmadan önce geçen hafta sonu Rodos adasından ayrıldık.
9’umuz Maine ormanlarında kaybolmuş donmuş bir gölün yanında geçirdik, muhteşemdi. Hatta 24 Aralık’ta öğle yemeğini dışarıda (zaten kozmonot modunda) yiyebildik, hava çok güneşliydi. Harika bir deneyim ve harika anılar.
Öte yandan, dördümüz bundan sonra kışı artık soğukta geçirmemeye karar verdik. Boston’daki rüzgar bizi alt etti!!
Size mutlu bir 2022 yılı diliyoruz ve yakında yeni maceralarda görüşmek üzere!!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: